Her ligi farklı MHK yönetsin #Hakem | HepsiBlog
blank

Her ligi farklı MHK yönetsin #Hakem

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un salı gün düzenlediği basın toplatınsındaki konuşmalarını dinlerken, 17 Nisan’da bu satırlarda sizlerle paylaştığım yazımı hatırladım. MHK Çalıştayı’ndan bahseden Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye “Sayın Başkan, tarihe geçmeye hazır mısınız?” şeklinde seslenmiştim.

ŞİRKET GİBİ YÖNETİLMELİ

MHK’ların şeffaf olmaması, denetlenmemesi, atama sorumluluğu hissetmemesi, hakemlere adil ve eşit yaklaşmaması konularından bahsetmiştim. İki MHK üyesinin tüm atamaları yaptığı sistemin garabetine dikkat çekip, liglerin İtalya’daki gibi yönetim olarak ayrıştırılmasını önermiştim. Her ligin kendi kategorisinde yöneticileri, eğitim ve değerlendirme ekipleri, fiziksel test sorumluları, VAR koordinatörleri olmalı, her lig ayrı bir şirket yönetimiymiş gibi düşünülerek şekilllendirilmeli demiştim

SERT YAPTIRIMLAR GEREKLİ

Büyük oranda kesişen bilgiler paylaştık. Ayrıca kulüplere sert yaptırımlar getirilmesini, hakemlere gelişigüzel saldıranlara, mesnetsiz açıklama ve haksız ithamda bulunanlara puan silmeye kadar giden cezaları sayın Ahmet Nur Çebi’den rica etmiştim.

ALİ KOÇ’UN AÇIKLAMALARI VE YORUMLAR

ALi KOÇ (AK): Hakem atamalarında, puanlandırmada büyük sıkıntı var. Bütün takımlar hakem performansından şikayetçi. Bu sadece F.Bahçe’ye has bir şey değil. Şu olgudan uzak durulması lazım: “Herkes şikayet ediyorsa, bu işi doğru yapıyoruz”. Yok öyle bir şey.

AVRUPA’DA DAHA BETER HATA VAR, BİZDE ENTRİKA

Murat Fevzi Tanırlı (MFT): MHK’nın görevi, hakem performansını yukarı çıkarmak olmalı. “Herkes şikayet ediyorsa, doğru yapıyoruz” sonucu elbette yanlış ama dikkat çekilmek istenen nokta tarafsızlık. Avrupa’da beter hatalar var lakin bizde hep entrika tartışılıyor, güven sorunu had safhada. Avrupa’da ise pozisyon tartışılıyor ve isimlere güven sorunu yok.

NEDEN AYNI 13-14 HAKEM ETRAFINDA DÖNÜYORUZ?

AK: Kaç tane üst klasman hakemi var, son 4-5 senede kaç maç almışlar? Niye biz aynı 13-14 isim etrafında dönüyoruz. 5 senede 4 maç almış adam, neden hâlâ üst klasmanda duruyor?

Hemen üye ol, iddaa heyecanını  yaşa…

Kaynak:
blank

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

Senin firiklerine önem veriyoruz.

%d blogcu bunu beğendi: