Galatasaray Başkan Adayı İbrahim Özdemir: ‘Biz farklıyız, çünkü yeniyiz’ #Kulübü | HepsiBlog
blank

Galatasaray Başkan Adayı İbrahim Özdemir: ‘Biz farklıyız, çünkü yeniyiz’ #Kulübü

Spor Arena / Ali Naci KÜÇÜK – Galatasaray Başkanlığı’na aday olan İbrahim Özdemir, güçlü ve yepyeni isimlerden kurulu bir yönetim listesi oluşturduğunu belirtti. Seçilmeleri halinde kulübü her açıdan ileriye taşıyacaklarını ifade eden Özdemir şunları söyledi: “Yeni seçilecek yönetimin 300 milyon lira acil ödeme yapması gerektiği, yeni bir konu değil. Mevcut başkan Mustafa Cengiz de, diğer adaylar da hep bunu dile getiriyorlar. Bunu söyleyenler Galatasaray’ın büyüklüğünü ve nelere kadir olduğunu bilmeyenler! 300 milyon lira diye telaffuz edilen rakamın ne kadar olduğunu bilmiyorum. Çünkü biz 2 senedir mali genel kurul yapmadık. Böyle olduğu için de elimizde sadece söylentiler var.

Kulübü tefecilerin eline bırakmayız

Birincisi, bugüne kadar bu işi idare etmiş olanlar acaba bu paraları ceplerinden mi verdi? İkincisi, diğer adaylar ceplerinden mi verecek? Vereceklerse memnun olurum. Bizim kurduğumuz kadro, kulübü tefecilerin eline bırakmadan finansal sorunları halledebilecek güçte. Sıkıntımız yok. Eğer olsaydı zaten elimizi taşın altına sokmazdık. Bunun çözümü Galatasaray’ın kendisindedir. Adayların hiçbirisinde değildir. Galatasaray’a oyları ile yön verecek olanların düşünmeleri gereken konu; kimi seçmeleri gerektiği. Liyakata ve tecrübeye dayalı bir yönetim anlayışını mı kulübün başına getirecekler, yoksa gününü gün etmek adına ‘Benim ismim de geçsin’ diye düşünenleri mi? Veya kulübün geleceği ile alakalı birtakım ipotekler koyma adına Galatasaray’dan başka çıkarlar bekleyenlere mi?

Basketbolun başına Selim Demir

Biz, ehil, ehliyetli, liyakatlı, konulara son derece hakim, yurt içi ve yurt dışında başarılı olmuş, Galatasaraylılıkları sorgulanmayacak güzel bir kadro kurduk. Diğer tüm adayların kadrosunda geçmiş yönetimlerden, eskiden kalan izler, esintiler, isimler var. Ama bizim arkamızda öyle bir şey yok. Galatasaray Kulübü, 30 milyon taraftarı ile Türkiye’nin lokomotifidir. Futbol takımı da Türk futbolunun! Futbol en büyük gelir getiren asetimiz. Onun dışına çıkarsak… Basketbolda yıllarca ‘yenilmez armada’ olmuş kulüp bugün küme düşmeme mücadelesi yapıyor. Bunu çok acıtıcı buluyorum. Seçimi kazanırsak, basketbolun başına Selim Demir’i getireceğim. Diğer amatör sporlarımız da var! G.Saray sadece bir futbol kulübü değildir, spor kulübüdür. Tüm branşlarda atağa kalkacağız.”

Hesapsız transferler 20 yıldır iyileşmeyen yara

Falcao ile Diagne’ye toplamda 30 milyon Euro’nun üzerinde para verildi. İki senede 10 kere oynayan Falcao için Divan Kurulu toplantısında yaptığım konuşmada “Almayın” demiştim. Kayıtlarda var… Gomis gidince golcü arayışına giren Galatasaray hiç istifade edemediği Diagne’yi getirdi. 13 milyon Euro bonservis parası verdi ve sonra yollamak zorunda kaldı. Kulüp idarecilerimiz Falcao’nun peşinde aylarca koştu.

yeni üyelere özel kampanya! 100 TL oyna, 100 TL kazan,

Kaynak:
blank

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

Senin firiklerine önem veriyoruz.

%d blogcu bunu beğendi: