En acı hatıra: Penaltılar #Penaltı | HepsiBlog
blank

En acı hatıra: Penaltılar #Penaltı

Spor servisi / Koray DURKAL – 1- Baggio, 1994 Dünya Kupası’ndaki süper oyunuyla değil finalde kaçırdığı son penaltıyla anılıyor. EURO 1996 yarı finalinde penaltı kaçıran Soutghate, aynı kabusu teknik direktör olarak EURO 2020’de yaşadı.

2- İngiltere, 4 Avrupa Şampiyonası ve 3 Dünya Kupası’ndan penaltılarla elendi. EURO 2020’ye ‘son dünya şampiyonu’ apoletiyle gelen Fransa, süper starı Mbappe’nin kaçırdığı penaltıyla havlu attı.

Milli takımımı Dünya Kupası finaline götürdüğümde çok mutluydum. Ama futbolun kalbimi kırdığı gün; Dünya Kupası finaliydi. Daha önce kimseye söylemedim ama hâlâ o penaltı nedeniyle kendimi kötü hissediyorum. Eğer futbolda bir kuralı değiştirebilecek olsaydım, kesinlikle penaltı vuruşlarından kurtulurdum.” Bu sözler 1994 Dünya Kupası finalinde son penaltı vuruşunu kaçırarak İtalya’nın şampiyonluğu Brezilya’ya kaptırmasına sebep olan Roberto Baggio’ya ait. Futbol kariyerinde elde ettiği olağanüstü başarılara rağmen Baggio denince akla, 1994’te kaçırdığı o penaltı ve sonrasında yaşadığı üzüntü akla geliyor.

Hemen gel, 7 farklı oyun seçeneğiyle

Kaynak:
blank

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

Senin firiklerine önem veriyoruz.

%d blogcu bunu beğendi: