TESK Başkanı Palandöken: ÖTV düşürülmeli #Ötvİndi̇ri̇mi̇ | HepsiBlog
blank

TESK Başkanı Palandöken: ÖTV düşürülmeli #Ötvİndi̇ri̇mi̇

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, araçların yenilenmesinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde ekonomik olarak zor günlerden geçen esnaf için çok daha büyük bir maliyet gerektirdiğine işaret ederek, “Geçen yıllarda yapıldığı gibi yeniden araç alımlarında ÖTV indirimi yapılması hem esnafı hem piyasaları rahatlatır.” değerlendirmesinde bulundu.

“PİYASALAR ZİNCİRLEME OLUMLU ETKİLENECEK”

ÖTV indiriminin devletin zararına değil yararına olduğunu vurgulayan Palandöken, şunları kaydetti:
“ÖTV indirimi bütçede açık yaratarak devlete zarar ettirmek yerine, tam tersi araçların yenilenmesiyle hem piyasalar zincirleme olumlu etkilenecek hem üretim ve yatırımların artmasıyla istihdama katkı sağlanacak hem de sanayinin hurda ihtiyacına destek olunacaktır. Hatta bu ÖTV indiriminin hurda teşvikiyle de desteklenmesi, hurda ithalatımızı azaltarak sanayicinin yüzünü güldürürken cari açığa da olumlu katkı yapacaktır.”

Palandöken, ÖTV indiriminin otomotiv üretim ve satışına ivme kazandıracağını belirterek, “Piyasaların canlanması için ticari araçlar başta olmak üzere tüm araçlar için ÖTV indirimi yapılmalı. Bankalar da taşıt kredilerinde elini taşın altına koyarak faizlerde indirim yapmalı.” ifadelerini kullandı.

: İlginizi Çekebilir

  • Görülmemiş kâbus… Yer yarıldı içine girdi!
  • Salgının bilinmeyen sonucu: Ne çok şef varmış
  • Alişan’ın acı günü: Gitti canımın yarısı…

Kaynak:
blank

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

Senin firiklerine önem veriyoruz.

TESK Başkanı Palandöken: ÖTV düşürülmeli #Ötvİndi̇ri̇mi̇

Finans

21/07/2021 | Yorum Yok | 73 | admin

%d blogcu bunu beğendi: