Asya borsaları karışık seyretti #Hadise | HepsiBlog
blank

Asya borsaları karışık seyretti #Hadise

Asya Pasifik Bölgesi’nde hisse senetleri Salı günkü işlemlerde delta varyantı ile artan vakalara ve teşviklerin geri çekileceği takvimin öne alınacağına dair endişelerle karışık seyretti.

Japonya Borsası tatilden kazanımlarla döndü.

Endeks Hong Kong’da dalgalı bir seyir izlendi, Çin ve Güney Kore’de ise satıcılı bir seyir hakim .

-Avustralya’da can kayıpları artıyor

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantına karşı tam kapanmanın sürdüğü Avustralya’nın en büyük kenti Sydney’de, virüse yakalanan 3 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ülkedeki can kaybı 943’e çıktı. Yeni Güney Galler (NSW) Eyalet Sağlık Bakanı Brad Hazzard, eyaletin başkenti Sydney’de düzenlediği basın toplantısında, yeni vakalar ve can kayıplarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Son 24 saate kaydedilen 356 yeni Kovid-19 vakasının son aylardaki en yüksek rakam olduğunu ifade eden Bakan Hazzard, yaşları 70 ila 80 arasında değişen biri kadın 3 kişinin daha hayatını kaybettiğini söyledi.

Tam kapanmanın 28 Ağustos’a kadar yürürlükte olduğu ülkenin en büyük kenti Sydney’de yaşanan son can kayıplarıyla birlikte, kentte Kovid-19’dan ölenlerin sayısı 87’ye, ülke genelinde 943’e çıktı. Victoria eyaletinin kırsal bölgelerinde tam kapanma bugünden itibaren sona ererken yasakların sürdüğü eyaletin başkenti Melbourne’da, 15’i kaynağı belli olmayan toplam 20 vaka kaydedildi.

Okulların uzaktan eğitim verdiği ve tam kapanmanın 12 Ağustos’a kadar yürürlükte olduğu kentteki yasakların uzatılması bekleniyor. Victoria Eyalet Sağlık Bakanı Martin Foley, kaynağı belli olmayan vakaların çokluğundan dolayı Melbourne’daki yasakların kaldırılmasını düşünmediklerini söyledi.


Kaynak: Bloomberg HT

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

Senin firiklerine önem veriyoruz.

Asya borsaları karışık seyretti #Hadise

Finans

10/08/2021 | Yorum Yok | 63 | admin

%d blogcu bunu beğendi: