Çiftler beraber mi yoksa ayrı mı uyumalı? ‘Cinsel hayatı geliştirebilir…’ #Uyku | HepsiBlog
blank

Çiftler beraber mi yoksa ayrı mı uyumalı? ‘Cinsel hayatı geliştirebilir…’ #Uyku

Sevgilisi, eşi ile uyumak birçok insanın gözünde deyim yerinde ise ‘kutsal’ bir eylem. Ayrı uyumayı bugüne kadar hiç aklına dahi getirmemiş olan, bu durumu sorunlu bir ilişki olarak görenler mevcut. Bazı insanlar ise sadece daha iyi bir gece uykusu istediği için yalnızlığı tercih ediyor.

Yale Tıp Fakültesi’nden Profesör Meir Kryger, “Her gece uykunuzun kalitesini etkileyen pek çok etken vardır. Uyuduğunuz ortam en baş öğedir. Öte yandan yanınızda kimin yattığı ve birlikte ne kadar iyi uyuduğunuz da bir hayli önemlidir” diyor.

Dünya genelinde pek çok insan uyku terörü, uyurgezerlik, uyku apnesi, gece geç saatlerde tuvalete gitme gibi uyku problemleri ile mücadele ediyor. Aynı zamanda kişi uyurken sık sık uyku pozisyonu değiştirebiliyor, yorganı üzerine çekebiliyor ya da farklı bir uyku programına sahip olabiliyor.

Yatak arkadaşınızda yukarıdaki sorunlar ya da bu sorunlardan sadece bir tanesi bile varsa çoğu zaman kaliteli bir uyku uyumanız zorlaşıyor.

Bu tür yatak odası uyumsuzluğu, bazı çiftleri ayrı uyumaya itebiliyor. Seks danışmanı Eric Marlowe Garrison, “Yatak arkadaşlığı sorunu yaşayan binlerce çiftle tanıştım. Ayrı uyumanın birçok çiftin arasındaki bağları güçlendirmeye yardımcı olduğunu keşfettim” diyor.

Kaynak:
blank

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

Senin firiklerine önem veriyoruz.

%d blogcu bunu beğendi: