Toyota’dan elektrikli ve hibrid araç atağı #Araç | HepsiBlog
blank

Toyota’dan elektrikli ve hibrid araç atağı #Araç

Toyota Motor 2030 yılına kadar elektrikli ve hibrit araçların bataryalarının geliştirilmesi için 1,5 trilyon (13,7 milyar ) harcayacak.

Otomobil üreticisinden yapılan açıklamaya göre Japon firma, karbonsuz ve düşük emisyon teknolojilerine yönelik yatırımlarına hız verecek.

Buna göre Toyota 2030’a kadar elektrikli ve hibrit araçların bataryalarının geliştirilmesi ve tedarikine 1,5 trilyon yen (13,7 milyar dolar) ayıracak.

Toyota Baş Teknoloji Yöneticisi (CTO) Maeda Masaşiko, düzenlediği çevrim içi basın toplantısında, yatırım kapsamında araç başı batarya maliyetlerinin düşürülmesi hedefini anlattı.

Masraf düşürücü tedbirler kapsamında Maeda, “Mevcut seviyeyle karşılaştırıldığında, 2020’li yılların sonunda araç başına yüzde 50 oranında daha düşük maliyet elde etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Maeda, kobalt ve nikel elementleri yerine kullanılmak üzere geliştirilecek maddelerle üretim maliyetlerini yüzde 30 marjında düşürmeyi ve araçların güç verimini yüzde 30 artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Yatırım kapsamında tahsis edilecek 1,5 trilyon yenlik pastanın 1 trilyon yenlik dilimi, bu araçların bataryalarına yönelik üretim bantlarının sayısının 70’e çıkarılması için kullanılacak.

: İlginizi Çekebilir

  • Tarihi skor sonrası Şenol Güneş isyanı! Sergen Yalçın, Emre Belözoğlu ve o görüntü…
  • Covid-19’da sıcak gelişme… Vakalar tedirgin edici seviyede, kayıplarımız canımızı yakıyor
  • Milliler Hollanda’da darmadağın oldu! 7 gol…

Kaynak:
blank

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

Senin firiklerine önem veriyoruz.

Toyota’dan elektrikli ve hibrid araç atağı #Araç

Finans

8/09/2021 | Yorum Yok | 80 | admin

%d blogcu bunu beğendi: