Son dakika: Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski’den zehir zemberek açıklaması: Rusya ile savaşabiliriz! #Ukrayna | HepsiBlog
blank

Son dakika: Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski’den zehir zemberek açıklaması: Rusya ile savaşabiliriz! #Ukrayna

Ukrayna ve Rusya arasında yılın başlarında başlayan gerilim yeniden alevlendi.

Reuters’ta yer alan son dakika haberine göre Devlet Başkanı Zelenski Rusya ile ilgili çok sert açıklamalar yaparak ‘Rusya ile savaşabiliriz’ ifadesini kullandı.

ABD ile ilişkilerinin her zamankinden iyi olduğunu belirten Zelenski henüz ABD’nin Ukrayna’nın NATO’ya katılımıyla ilgili bir pozisyon almadığını da sözlerine ekledi.

Zelenski, ‘Putin’i düşünecek vaktim yok, sadece gerçekçi bir görüşme ile ilgiliyim’ derken ülkesinin koronavirüs salgınındaki ekonomik durumla kimseye sırtını dayamadan kendi imkanlarıyla mücadele ettiğinin de altını çizdi.

DONBAS KRİZİ

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan Donbas krizin 2021’in ilk aylarına damga vurmuştu.

Ukrayna’nın güneydoğusunda Rusya yanlısı ayrılıkçılarla Ukrayna ordusu arasında zaman zaman tansiyon yükselmeye devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, cepheyi ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, sene başından bu yana bölgede yaşanan saldırılarda 26 Ukrayna askerinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

Kremlin’den yapılan açıklamada ise ‘Ukrayna ile savaş ihtimalinin ortaya çıkmasına kimse izin vermeyecek’ ifadesine yer verilmişti.

Ayrıntılar geliyor…

: İlginizi Çekebilir

  • İşte 3. doz planı! BioNTech olanlar kasımdan itibaren…
  • İmamoğlu’nun açıklaması ne anlama geliyor? Ben şu 4 maddeyi anlıyorum…
  • Mardin Valiliği duyurdu! İkinci bir emre kadar sokağa çıkmak yasaklandı

 

 

Kaynak:
blank

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

Senin firiklerine önem veriyoruz.

%d blogcu bunu beğendi: